Geldik en hassas konuya. Bir şirkette işe başladınız. Üniversiteden bir flörtünüz de yok. Günde dokuz saatiniz iş yerinde geçiyor. Sizin gibi yeni başlamış birçok genç çalışanla molalarda karşılaşıyorsunuz.

Elbette flört konusunda bir şeyler düşünüyorsunuz. Ancak bunun oluru da aklınızı kurcalamıyor değil.

Şirketlerde aşk biraz iş arkadaşlıklarını özel arkadaşlık boyutuna taşımaya benzer. Yaklaşık riskleri vardır ancak iş yerinde aşk biraz daha tehlikelidir.

Öncelikle hedeflediğiniz partner adayına yaklaşmanızın sorunsuz olması gerekiyor. Hedefi tutturamaz ve iletişim sorunları yaşanırsa  iş yerinde sağa sola askıntı olan biri imajınızın oluşması işten değil.

Diyelim ki işler yolunda gitti ve çıkmaya başladınız. İlişki derinleşir ve ileride bozulursa daha büyük sorunlara gebe olabilir bu durum. Hatta ya siz ya da o şirketten ayrılmak zorunda kalabilir.

Bu arada ilişki sürerken iş yerinde partnerinizin yaşayacağı problemlere ve çatışmalara zihnen bile taraf olmak da problemin bir diğer yüzü.

Bazen bütün bunları atlatır ve çiftler evlenebilir. Ama bu istisnai bir durumdur.

Senaryo ne olursa olsun iş yerinde aşk yaşamaya karar verdiyseniz :

1-Bunu iş yerinde yaşamayın. İş yerinde hiçbir şey yokmuş gibi davranın.

2-İlişkinize dair problemlerinizi iş yerinde çözmeyin.

3-İlişkinizi iş yerindeki diğer çalışanların gözü önünde yaşamayın ve onlarla paylaşmayın.

4-İlişkinizin sonlanması gerekiyorsa medeni ve pürüzsüz şekilde sonlandırmaya çalışın.

Eğer bunları yaparsanız iş hayatınız ilişkinizdeki dalgalanmalardan çok az etkilenecek, siz ve eski partneriniz de kariyerinize o şirkette rahatça devam edebileceksiniz.