DeFacto’da İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına (CHRO) Berna Öztınaz getirildi.

Türkiye’nin lider giyim perakende şirketi Defacto‘da İnsan Kaynakları GMY görevine Berna Öztınaz getirildi.

Berna Öztınaz Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Berna Öztınaz, üniversite eğitiminden sonra bir süre turizm sektöründe çalıştı. 1998 yılında Kordsa A.Ş. İnsan Kaynakları ekibine katılan Berna Öztınaz, Kordsa Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran’daki iştirakler için çeşitli projelerde görev aldı. Öztınaz Kordsa’nın Sabancı-Dupont ortaklığı olan Dusa’yı satın alması projesinde ve Kordsa-Dupont ortaklığında da aktif görev aldı.

2005 yılında Enerjisa’ya ailesine katılan Berna Öztınaz, İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü görevinden Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine 2007 yılında atandı. Öztınaz, insan kaynakları, iş mükemmelliği, kurumsal iletişim, satın alma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti. Ayrıca 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

2012 yılında Stratejik İş Destek Bölüm Başkanı görevine atanan Berna Öztınaz, Sabancı Holding ve dünyanın lider enerji uzmanı EON ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji A.Ş. altında yapılanmış olan üretim, ticaret, dağıtım ve satış şirketlerinin stratejik insan kaynakları ve iş destek fonksiyonlarının yönetimini yürütmeye başladı. Öztınaz, satın alma ve birleşmeler, özelleştirme sürecinde insan kaynakları yönetimi, kurum kültürü yönetimi, endüstri ilişkileri yönetimi, kurumsal iletişim ve iş mükemmelliği alanlarında yönetsel çalışmalarına devam etti.

2016-2018 yılları arasında STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapan Öztınaz, STFA Holding ve bünyesinde bulunan inşaat, enerji ve makina grubu strateji ve insan kaynakları fonksiyonlarının yönetimini üstlendi.

Berna Öztınaz ayrıca 24. Dönem PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.