Güzel bir kampüs iyi bir üniversitenin en önemli özelliklerinden biridir.

Öğrenmek odaklanmak ve dış dünyanın dikkat dağıtıcı etkilerinden uzakta olmayı gerektirir. Bu nedenle iyi üniversitelerin kampüsleri öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek, onların sakin ve dingin bir ortamda öğrenimlerine devam etmelerini sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Üniversite hayatınız boyunca kampüste mümkün olduğunca çok zaman geçirin.  Okul sonrası istemediğiniz kadar koşuşturmalı bir hayatın içine gireceksiniz. Kendinize zaman ayırmaya vaktiniz olmayacak bile.

O nedenle kampüsün dinginliğinin ve imkanlarının keyfini sürün.

Çoğunlukla üniversite kampüsleri daha ekonomik bir yaşam olanakları sunar. Bunu avantaja dönüştürün.

Bazı üniversitelerde çok güzel doğal alanlar vardır. Sağlıklı bir zihinsel yaşam için ön şart olan sağlıklı bir doğal yaşam olanağını size fazlasıyla sunabilirler.

Bazı okullarda geniş etüt alanları, geniş kütüphaneler bulunur. Bunlar çok büyük fırsatlardır. Okulun müzeleri ve laboratuvarlarını sıklıkla kullanın.

Okulunuzun doğal bir bahçesi varsa özellikle bahar ve yaz günleri tadını çıkarın, ders çalışın, sosyalleşin, spor yapın.

İnsanoğlu öğrenmek için önce ruh ve beyin huzuruna ihtiyaç duyar. Bu huzurun önemli şartlarından birisi de doğal ve geniş alanlardır. Üniversitelerin bir çoğu bu güzel imkanları sizlere sunar. Eğitim hayatınız boyunca bu imkanı mümkün olduğunca çok kullanın.

Kampüs iyi bir üniversitenin vazgeçilmezidir. Öyle ki imkanınız varsa üniversite tercihlerinizde bunu göz önünde bulundurun.