Üniversite hayatınızın en yoğun zihinsel aktiviteleri içinde olacağınız bir dönemdir. Bu dönem aynı zamanda fiziksel enerjinizin de en yoğun olduğu gençlik dönemine denk düşer.

Dengeli ve mutlu bir hayat için yoğun zihinsel etkinliği fiziksel bir etkinlikle dengelemekte fayda vardır.

Spor öncelikle sağlıklı ve güçlü bir yaşam için şarttır ve hayatınızın bu döneminde yapacağınız düzenli spor ömür boyu beden sağlığınıza olumlu etkilerde bulunacaktır.

Spor bedensel ve zihinsel enerjinizin yükselmesini sağlayarak öğrenme etkinliğinizi hızlandırır.

Spor özgüveninizi geliştirir, sosyalleşmenizi sağlar.

Spor odaklanma yeteneklerinizi geliştirir. Bu yetenek şüphesiz öğrenme yetenekleriniz için tamamlayıcı olacaktır.

Sporla enerjinizi doğru ve kontrollü kullanmayı öğrenirsiniz. Enerjinizi nasıl kullanacağınız bilmek hayat boyu başarınızda önemli bir belirleyici olacaktır.

Bütün büyük üniversiteler aynı zamanda çok başarılı spor etkinlikleriyle anılırlar. Zihinsel enerji ve çaba yükseldikçe onun paralelinde fiziksel çaba ve mücadele azminin onu dengelemesi insanın sağlıklı gelişimi için herkesin bildiği klasik bir kuraldır.

Özellikle gençlik döneminde maruz kalınan psikolojik gelgitler, mod düzensizlikleri gibi şeylerin en etkili ilacı düzenli spor yapmaktır.

Spor zihinsel ve fiziksel dayanıklılığınızı artırarak sizi kariyer yaşamının zorlu mücadelelerine hazırlar.

Spor sizi aynı zamanda gençlikte ağına sürükleneceğiniz bir çok kötü alışkanlıktan, alkol, uyuşturucu, sigara ve dengesiz bir yaşamın getireceği psikolojik çöküntülerden korur.

Spor insanoğlunun icat ettiği en hoş vakit geçirmek biçimlerinden biridir.