Beşeri sermaye değerinizi belirleyen tüm özelliklerin toplamı sizin kişisel marka değerinizi oluşturur.

Okuduğunuz okuldan fiziksel görünüşünüze, giyiminize, zevklerinize, sahip olduğunuz becerilere kadar her şey kişisel marka değerinizi yansıtır.

Bu marka değeri sizin yöneldiğiniz her yere sizden önce gider, sizden önce söz alır ve konuşur.

Öyleyse bu hassas konuyu tesadüflere bırakamazsınız.

Okulun ilk yıllarından itibaren kendi tarzınızı oluşturun. İnsanlara itici gelen özelliklerinizi törpüleyin, toplumda eksik olarak görülen yönlerinizi tamamlayın. Üniversite hayatını bir yandan kendinizi yetiştirirken bir yandan da kendi markanızı, stilinizi oluşturmaya gayret edin.

Kişisel marka değerinizi oluşturmak ve bunu bir stil olarak formüle etmek özellikle mülakatlarda çok işinize yarayacaktır.

Tarzı olan ve ne yaptığını bile kişiler her zaman hayranlık uyandırırlar.

Kendinize güveniyorsanız eğer mesele değiştiremeyeceğiniz özelliklerin ne olduğu değildir. Önemli olan sizin değiştirebileceklerinizi neye dönüştürdüğünüz ve değiştiremeyeceğiniz özelliklerinizi onlarla nasıl kombinlediğinizdir.

Kişisel marka bir imaj meselesinden daha derin bir konudur. Sizdeki stil sizin iş hayatında ve toplumsal hayatta nasıl konumlanacağınızı ele verir. Bu konu size alıcı gözlerle bakan hiç kimsenin gözünden kaçmaz.

Kişisel marka değerini oluştururken içi boş görünümlerin peşinden değil sizi gerçekten farklı kılacak kazanımların peşinden koşun.

Kendinize kattığınız her sahici ve ciddi deneyim sizin marka değerinizi siz farkında olmasanız bile dönüştürecektir.