Üniversite dünyası bir imkanlar ve fırsatlar dünyasıdır. Verimli bir eğitim hayatı için bunu çok iyi değerlendirmeniz gerekir.

En başta sakin ve güzel bir kampüs, tecrübeli akademisyenler, kütüphaneler, kaynak data baseleri, burslar, öğrenci kulüpleri, staj olanakları, kamplar, yurt dışı değişim programları, söyleşiler, konferanslar, paneller, sosyal etkinlikler, kariyer fuarları, firma ziyaretleri bunların hepsi size yüzlerce fırsat sunar.

İlk günden itibaren bunlara açık olmanız gerek. Uyumayın, bu saydıklarımın hepsini takip edin. Panoları takip edin, sosyal medya hesaplarını izleyin, üniversite portalını sürekli kontrol edin.

Bütün bu saydıklarım birer imkandır. Bu imkanlara üniversite öğrencisi olmayan birinin ulaşması mümkün değildir. Hem zamanı hem de bu imkanlara ulaşmak için izni olan üniversite öğrencisi şanslıdır.

Bu imkanların her biri kendi için sayısız fırsat barındırır.  Bu fırsatlar sizin meslek edinmenizden, hayat boyu işe yarayacak bağlantılar kurmanıza, çok değişik şeyler duyarak ve öğrenerek yaşam görüşünüzün değişmesine ve zenginleşmesine, sosyalleşerek daha mutlu ve doygun bir hayat sürmenize kadar bir çok alanda işe yarayacaktır.

Bu olanakları iyi kullanın, zamanınızın ve gençlik enerjinizin tadını çıkararak başarılı bir gelecek için okulun size sunduğu imkan ve fırsatları adeta sömürün. Okulun size sunduğu bütün deneyimlerden yararlanın, bütün kapıları çalın ve mümkün olduğu kadar çok sosyal etkileşime girerek hayatınızı zenginleştirin.