Vakit nakittir. Hatta vakit nakitten daha değerlidir. Nakdinizi kaybettiğiniz zaman geri kazanma şansınız vardır ama zamanınızı kaybettiğiniz zaman geri kazanamazsınız.

İnsanlar arasındaki farkları yaratan şey zamanlarını nasıl kullandıklarıdır.

Daha özelde, üniversite mezunları arasında fark yaratan temel faktör onların müfredat programları ve derslerinin dışında boş zamanlarını nasıl kullandıklarıdır.

Üniversite hayatı yoğun eğitim programının yanında çok geniş ve rahat boş zaman imkanları sunar.

Üniversiteye gitmeyerek erken yaşta hayata atılan bir gençle dört yıl üniversite okuyan bir genç arasındaki fark birinin işi dışında çok az boş zamanı olması, diğerinin ise özgürce kendini biçimlendirecek ve kendisine yön verecek boş zamana sahip olmasıdır.

Başarılı bir kariyer için üniversitede dersler ve projeler dışında sizin için hayati bir şans olarak sunulan bu boş zamanı nasıl değerlendirdiğiniz önem kazanır.

Okumak, öğrenmek, sosyal etkinliklerde rol almak, bilgi ve görgü artırıcı seyahatler yapmak, spor yapmak boş zamanlarınızı doğru değerlendirmek için güzel araçlardır.

İş başvurularınızda özellikle büyük firmalar, boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğinize, aynı kulvarda yarıştığınız arkadaşlara göre farklı olarak ne yaptığınıza özellikle dikkat ederler.

Sizin üniversite hayatınız boyunca okulu bitirmek dışında yaptığınız şeylerle, iş hayatına atıldığınız zaman yapacağınız şeyler arasında önemli bir paralellik görürler ve bu çoğu zaman işi almanız konusunda fark yaratan özelliğiniz olur.