Bazı çalışanlar yerlerinde oturmayı sevmez. Kimi zaman sosyalleşme ihtiyaçlarından, kimi zaman hızlı çalışıp işlerini hafiflettiklerinden, kimi zaman ise iş yüklerinin hafifliğinden ofis, ofis, masa, masa gezmeye koyulurlar.

Kendilerince zararsız bir şey yapan bu gezginler diğer arkadaşlarının çalışmalarını böler, konuşmalara dahil olur, arandıklarında yerlerinde bulunmayan kişiler olurlar.

Bu tip davranışlar sıklıkla tekrarlandığında bu gezginler hakkında oluşan kanaat pek olumlu olmaz.

Tembel, işten kaçan, gizli işsiz, hiçbir iş yapmayan kişi sıfatları farkında olmadan sırtlarına yapışı verir.

Bu kişilerin bir de laf taşımak adetleri varsa zararsız asalak tipi bir anda zararlı karıştırıcı tipine dönüşerek istenmeyen bir algıya sebep olabilir.

Hem kendi bölümlerinde hem de gittikleri diğer ofislerde işi olan ve samimi olmadıkları çalışanların negatif dikkatlerini hemen üzerlerine çekerler.

Yapılması gereken mümkün olduğunca kendi departmanı içinde mobil olmak, toplantılar ve molalar dışında ofis gezgini gibi oradan oraya dolaşmamaktır.

İş hayatında kişisel marka değerinin bir kısmı bizim gerçekte ne olduğumuzla ilgiliyken, konunun büyük bölümünün bizim diğerleri tarafından nasıl görüldüğümüzle ilgili olduğunu hatırda tutmak gerekir.